Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Спортивний стадіон руками батьків. Практичний порадник

Друк

Інтерес дитини до фізичних вправ формується загальними зусиллями вихователів і батьків. Спортивний куточок вдома допомагає розумно організувати відпочинок дітей, сприяє закріпленню рухових навичок, отриманих в дошкільному закладі, розвитку спритності, самостійності. Облаштувати такий куточок вдома нескладно: одні посібники можна придбати в спортивному магазині, а інші виготовити самостійно. По мірі формування рухів і розширення інтересів дитини куточок потрібно поповнювати більш складним інвентарем різного призначення.

Розвивати у дітей рухи починають з раннього віку. Малюк грається в ліжечку, але уже намагається змінити положення, піднятися. Допомогти йому можуть палиці - опори (діаметр 2 -2,5 см), які закріплені поперек ліжечка. Взявшись за них, малюк буде впевненіше підніматися, а головне, що буде це робити самостійно тоді, коли захоче, без допомоги дорослого.

Дитині, яка починає ходити, потрібні стійки предмети, за які вона може ухватитися, зробивши перші 2-3 кроки: стіл, табурет, стілець, великий куб. Це надасть малюку впевненості, бажання самостійно рухатися. З великого куба (40x40 см; висота 20-30 см) дитина може стрибати.

Велику цікавість у дітей викликає ящик (сторони 50x50см, висота 15 см), в який вони неодноразово залізають, сидять там, перевертаються і стрибають з нього. Перевертаючи його догори дном, малюки залізають на ящик та стрибають з нього. Краї ящику повинні бути гладкими. До стелі або у дверному пройомі на шнурі підвішується великий м'яч в сітці для опанування стрибків вгору. Спочатку м'яч висить на рівні піднятої руки дитини, а після засвоєння малюком руху, його піднімають вище на 5-8 см.

Можна виготовити колоду з матрацу або одіяла, обшити її, щоб дитина перелазила через неї, ходила, сиділа, катала, вправлялася в рівновазі, ставила іграшки (довжина 1-1,5 м).

Знайдіть дошку (довжина 1,5-2 м, ширина 20-30 см). По ній дитина може ходити, повзати, переступати. Ускладнити рухи можливо так: підніміть один край дошки спочатку на 10 - 15 см, а потім всю дошку на 10 - 15 см від підлоги. Можна виготовити доріжку з тканини, обшити клейонкою і понашивати зверху ґудзики. Дитина буде ходити нею, отримуючи масаж ступнів.

В домашньому спортивному куточку бажано мати м'ячі різного розміру: від тенісного до великих надувних; палиці діаметром 2,5 см різної довжини; обручі діаметром 15-20 см, 50-60см; скакалки. Можна самим пошити і набити мішечки для кидання в горизонтальну і вертикальну цілі (6x9 см, вага 150 г) і валікі (12x16 см, вага 400 г) для розвитку правильної постави, тримаючи їх на голові.

Дуже до вподоби малюкам ігри з різнокольоровим шнуром - косичкою. Його часто діти перетворюють на «хатинку».

Бажано мати в квартирі драбинку , закріплену на стіні ( ширина прольоту 45 см, відстань між перекладинами 12 - 15 см, висота 100-150 см). Вправи на ній добре впливають на загальний розвиток організму. Доповнюють драбину таки знаряддя: корзина для закидання м'ячів, мішені, висячий канат, качелі, кільця, перекладини, гумові «ліани» тощо.

Розміщати куточок бажано біля вікна, де більше світла та свіжого повітря. Підлога вкривається матрацем. Такий куточок займе лише 2 кв.м.

Вправи діти спочатку виконують під наглядом і керівництвом дорослого, а після успішного засвоювання можуть займатися самостійно.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018

Відзначаємо День знань

Великими яскравими заходами відзначила дитсадкова родина початок нового 2018-2019 навчального року. 30 вересня 2018 року відбулося яскраве та веселе фізкультурно - музичне свято "Ми віс на рік до школи стали ближче". Через...

31 серп. 2018

Треніг психологів

На базі ПДНЗ №17 13.06.2018 року розпочато тренінговий бліц-курс "Практична робота психолога", в якому приймали участь працівники психологічної служби міста.  

21 черв. 2018

НОВИНИ ЛІТНЬОГО СПОРТИВНОГО ЖИТТЯ

10 червня 2018 року відбувся туристичний похід  вихованців молодшої групи «Вишенька» та їх батьків за маршрутом «ПДНЗ № 17 – зона відпочинку м-ну «Сади-1». Вихователі Богославець Л.М. та Оніпко Л.О. організували змістовний фізкультурно – спортивний...

18 черв. 2018

Від серця до серця

5 квітрня 2018 року відбувся благодійний ярмарок - розпродож декоративних та кондитерських виробів "Від срця до серця". Зібрані кошти передані мамі Кадирової Жені на лікування дитини. Родина дівчинки та колектив закладу щиро...

06 квіт. 2018

Весняний тиждень канікул

30.04.2018 р. в ПДНЗ пройшла спортивна розвага для дітей та батьків старшої групи «Ластівка» в рамках канікулярного Дня здоров’я. Великий заряд бадьорості отримали діти та дорослі.  

06 квіт. 2018