Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Спортивний стадіон руками батьків. Практичний порадник

Друк

Інтерес дитини до фізичних вправ формується загальними зусиллями вихователів і батьків. Спортивний куточок вдома допомагає розумно організувати відпочинок дітей, сприяє закріпленню рухових навичок, отриманих в дошкільному закладі, розвитку спритності, самостійності. Облаштувати такий куточок вдома нескладно: одні посібники можна придбати в спортивному магазині, а інші виготовити самостійно. По мірі формування рухів і розширення інтересів дитини куточок потрібно поповнювати більш складним інвентарем різного призначення.

Розвивати у дітей рухи починають з раннього віку. Малюк грається в ліжечку, але уже намагається змінити положення, піднятися. Допомогти йому можуть палиці - опори (діаметр 2 -2,5 см), які закріплені поперек ліжечка. Взявшись за них, малюк буде впевненіше підніматися, а головне, що буде це робити самостійно тоді, коли захоче, без допомоги дорослого.

Дитині, яка починає ходити, потрібні стійки предмети, за які вона може ухватитися, зробивши перші 2-3 кроки: стіл, табурет, стілець, великий куб. Це надасть малюку впевненості, бажання самостійно рухатися. З великого куба (40x40 см; висота 20-30 см) дитина може стрибати.

Велику цікавість у дітей викликає ящик (сторони 50x50см, висота 15 см), в який вони неодноразово залізають, сидять там, перевертаються і стрибають з нього. Перевертаючи його догори дном, малюки залізають на ящик та стрибають з нього. Краї ящику повинні бути гладкими. До стелі або у дверному пройомі на шнурі підвішується великий м'яч в сітці для опанування стрибків вгору. Спочатку м'яч висить на рівні піднятої руки дитини, а після засвоєння малюком руху, його піднімають вище на 5-8 см.

Можна виготовити колоду з матрацу або одіяла, обшити її, щоб дитина перелазила через неї, ходила, сиділа, катала, вправлялася в рівновазі, ставила іграшки (довжина 1-1,5 м).

Знайдіть дошку (довжина 1,5-2 м, ширина 20-30 см). По ній дитина може ходити, повзати, переступати. Ускладнити рухи можливо так: підніміть один край дошки спочатку на 10 - 15 см, а потім всю дошку на 10 - 15 см від підлоги. Можна виготовити доріжку з тканини, обшити клейонкою і понашивати зверху ґудзики. Дитина буде ходити нею, отримуючи масаж ступнів.

В домашньому спортивному куточку бажано мати м'ячі різного розміру: від тенісного до великих надувних; палиці діаметром 2,5 см різної довжини; обручі діаметром 15-20 см, 50-60см; скакалки. Можна самим пошити і набити мішечки для кидання в горизонтальну і вертикальну цілі (6x9 см, вага 150 г) і валікі (12x16 см, вага 400 г) для розвитку правильної постави, тримаючи їх на голові.

Дуже до вподоби малюкам ігри з різнокольоровим шнуром - косичкою. Його часто діти перетворюють на «хатинку».

Бажано мати в квартирі драбинку , закріплену на стіні ( ширина прольоту 45 см, відстань між перекладинами 12 - 15 см, висота 100-150 см). Вправи на ній добре впливають на загальний розвиток організму. Доповнюють драбину таки знаряддя: корзина для закидання м'ячів, мішені, висячий канат, качелі, кільця, перекладини, гумові «ліани» тощо.

Розміщати куточок бажано біля вікна, де більше світла та свіжого повітря. Підлога вкривається матрацем. Такий куточок займе лише 2 кв.м.

Вправи діти спочатку виконують під наглядом і керівництвом дорослого, а після успішного засвоювання можуть займатися самостійно.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018