Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Виховання патріотичних почуттів у дітейчерез знайомство з історією і красою рідного міста

Друк

В період дошкільного віку дитина долає складний шлях фізичного і духовного розвитку, в неї формується характер, звички, відношення до оточуючого. Саме в цей період дорослі повинні закладати у дітей засади гуманізму, інтелігентності, культури. За словами В.О. Сухомлинського, у вихованні культурної людини пріоритети надаються чотирьом культам: культу Батьківщини, культу Людини, культу Книги і культу Рідного Слова. Тобто, іншими словами, виховання людини високої моралі – це виховання патріота. А виховання патріотичних почуттів у дитини починається з колискової маминої пісні, традицій сім’ї, народних ігор, прищеплення любові до природи рідного краю, до рідного міста. Саме знайомство з історією і красою рідного міста духовно збагачує дитину, служить неоціненним матеріалом для виховання духовно-моральної особистості.

Наше рідне місто Полтава багата на історію, визначні місця, пам’ятники культури.

З трирічною дитиною можна відвідати Дендропарк, Корпусний парк, парк Перемога, звертаючи увагу на красу квітів, спів пташок. Підкреслити, що ці природні красоти знаходяться в рідній Полтаві.

З дитиною більш старшого віку можна відвідати Білу Альтанку, помилуватися Полтавою з висоти, підкреслити, яка вона велика, скільки красивих сучасних будинків з’явилося в рідному місті. Можна піти у найстарший осередок культури Полтави – Краєзнавчий музей, до Меморіального Комплексу  солдатської Слави, пам’ятного знаку української пісні – пам’ятника Марусі Чурай.

Старших дошкільників зацікавить Музей авіації і космонавтики, музей-садиба І.П. Котляревського, Музей Історії Полтавської битви, Поле Полтавської битви з редутами, що залишилися з історичних часів, пам’ятники письменникам Т.Г. Шевченко, М.В. Гоголю, І.П. Котляревському, Панасу Мирному. А також краса і величність  Успенського Собору, Самсонівської церкви, Храму Віри, Надії, Любові, Свято-Макарівського кафедрального собору, Храму Серафіма Соровського.

Якщо батьки візьмуть собі за правило проходячи повз красивого будинку, пам’ятника, визначного місця, звертати увагу дитини на них, навіть одним-двома словами характеризувати об’єкт, його красу, історичну значимість, підкреслювати належність до рідного міста, тим самим вони ненав’язливо виховуватимуть в дитині патріотичні почуття, отже основи духовної особистості.

 

Література:

З авторського досвіду роботи
вихователя Бродської В.В.
«Виховання майбутніх патріотів через систему
знань про рідне місто».
(Затверджено рішенням вченої ради
ПОІППО ім. М. Остроградського, 2010 р.).

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018

Робота з пластиліном "Осіннє дерево"

Відбулося тематичне заняття в старшій групі "Сонечко" за темою робота з пластиліном "Осіннє дерево"

19 лист. 2018

День цивільного захисту в ПДНЗ

З погляду на те, що діти та дорослі у нашому суспільстві все частіше стикаються з  випадками нестандартних та надзвичайних ситуацій, 2 рази на  навальний рік під час Тижнів безпеки...

22 жовт. 2018

Тиждень безпеки в ДНЗ: екскурсія до пожежної частини

З 16 по 19 жовтня  2018 року в КЗ ПДНЗ (ясла – садок) № 17 «Школа здоров’я» пройшов осінній  Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з метою профілактичної роботи...

22 жовт. 2018

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018