Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Робота з казкою вдома

Друк

Казки сприяють пізнавальному розвитку дітей, виховують моральні почуття, впливають на уявлення особистості дитини, спрямовуючи розвиток бажань і вчинків малюків. Кожна дитина саме з казок дізнається, що добро майже завжди перемагає зло, а негативні герої будуть покарані за свої вчинки.

Казкотерапія – це один із методів виховання, де створюється особлива казкова атмосфера, яка робить мрію дійсністю. Казка допомагає подолати страхи, невпевненість, допомагає фантазувати, приймати правильні рішення та розуміти, що всього можна досягти, якщо є бажання.

Оволодіти в повній мірі методикою казкотерапії під силу психологам-спеціалістам. Але ж, окремі елементи можливо використовувати в повсякденній роботі як вихователям так і батькам.

 

Яку роботу над казкою можна організувати в сімї?

Саме в сім’ї починається перше знайомство з казкою.

В нашій групі стало доброю традицією залучати батьків до навчально-виховного процесу. А саме, за допомогою казки батьки можуть впливати на виховний процес своєї дитини вдома.

Рекомендуємо ось так працювати з казкою:

 • самому прочитати казку, проаналізувати її;
 • познайомити дитину з іграшкою-персонажем казки;
 • дати можливість погратися з нею;
 • краще переповісти казку, а не читати. Це дасть змогу бачити очі дитини, її реакцію на Вашу розповідь;
 • не можна уривати свій переказ перекладом чи поясненням, бо порушиться      цілісне сприйняття твору. Зробіть це після переказу;
 • переповівши казку слід провести словникову роботу, пояснивши   незрозумілі слова;
 • обговоріть зміст; питання до казки потрібно продумати заздалегідь, не забудьте ставити проблемні питання: Чому вчить казка? Як би ти вчинив?;
 • запропонуйте дитині переповісти казку комусь із рідних. Стежте за мовою дитини, правильністю побудови речень, щоб вона не пропускала істотних деталей;
 • інсценізація казки дає можливість закріпити казку, показати свої театральні здібності. Влаштуйте вдома домашній театр, організуйте виставу за змістом казки для сусідів, товаришів дитини.

 

Література:

З авторського досвіду роботи
вихователя Макаревич Г.М.
«Виховання моральних якостей у дітей дошкільного віку
з використанням казок В. Сухомлинського».
(Затверджено рішенням ради ММК, 2009 р.).

Пошук

Новини садочку

 • 1
 • 2
 • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018