Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Про що розповідає дитячий малюнок

Друк

Малюнок надає дитині можливість доступними засобами виразити свій емоційний стан, її ставлення до навколишнього світу, вміння самостійно створювати прекрасне та бачити прекрасне в повсякденному житті.

Щоб краще пізнати свою дитину, її мрії, захоплення, страхи, навчитися «читати» дитячий малюнок, запропонуйте їй намалювати родину, а потім подивіться у важно на малюнок. Які кольори обрала дитина? Найулюбленішу та близьку істоту маля буде намагатися розфарбувати таким кольором, як і себе. Червоні, жовтогарячі, малинові кольори – це вибір активних, непосидючих дітей. Синім, зеленим, блакитним кольором віддають перевагу тихі спокійні, посидючі діти.

У якій послідовності малюк намалював членів родини? Якщо першим він намалював себе, то це зовсім не свідчить про його егоцентричність. Адже на папері він створює свій унікальний світ. А якщо на малюнку намальована тільки дитина, то потрібно задуматися. Можливо, це означає, що вона випробовує почуття самотності. Після себе дитина найчастіше малює людину, яка для неї є найбільш важлива. Відсутність на малюнку когось з членів родини може означати, що в дитини немає з цією людиною емоційного контакту. Часто можна спостерігати, як малюк малює окремо братиків або сестричок. Так іноді він повідомляє нам про те, що ревнує батьків і прагне їхньої уваги.

Малюк намалював себе занадто малим? Можливо, він вважає себе надто залежним від батьків або недооцінює свої та підкреслювати будь-які позитивні моменти. Той персонаж або предмет, зображується більшим натиском олівця, заштриховується або обводиться.

 

Хочете зрозуміти дитячий малюнок?

  • Виберіть момент, коли в дитини буде гарний настрій, і запропонуйте їй помалювати.
  • Запропонуйте маляті намалювати Вашу родину або родину яких-небудь звірят.
  • Не будьте поруч із дитиною, коли вона буде малювати.
  • Не обговорюйте при маляті результатів малювання, - йому це зовсім ні до чого.
  • За допомогою своєї інтуїції намагайтеся побачити в малюнку все те, що маля хотіло Вам сказати.

 

Література:

1. Програма художнього виховання, навчання і розвитку дітей 2-6 р. Автор Ликова І.О.

2. Чуб Н.В. Довідник для батьків дошкільників. Психологія дитини від А до Я – Х.: Веста, 2007.

 

Підготувала: вихователь Підгорна Н.В.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018