Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Про що розповідає дитячий малюнок

Друк

Малюнок надає дитині можливість доступними засобами виразити свій емоційний стан, її ставлення до навколишнього світу, вміння самостійно створювати прекрасне та бачити прекрасне в повсякденному житті.

Щоб краще пізнати свою дитину, її мрії, захоплення, страхи, навчитися «читати» дитячий малюнок, запропонуйте їй намалювати родину, а потім подивіться у важно на малюнок. Які кольори обрала дитина? Найулюбленішу та близьку істоту маля буде намагатися розфарбувати таким кольором, як і себе. Червоні, жовтогарячі, малинові кольори – це вибір активних, непосидючих дітей. Синім, зеленим, блакитним кольором віддають перевагу тихі спокійні, посидючі діти.

У якій послідовності малюк намалював членів родини? Якщо першим він намалював себе, то це зовсім не свідчить про його егоцентричність. Адже на папері він створює свій унікальний світ. А якщо на малюнку намальована тільки дитина, то потрібно задуматися. Можливо, це означає, що вона випробовує почуття самотності. Після себе дитина найчастіше малює людину, яка для неї є найбільш важлива. Відсутність на малюнку когось з членів родини може означати, що в дитини немає з цією людиною емоційного контакту. Часто можна спостерігати, як малюк малює окремо братиків або сестричок. Так іноді він повідомляє нам про те, що ревнує батьків і прагне їхньої уваги.

Малюк намалював себе занадто малим? Можливо, він вважає себе надто залежним від батьків або недооцінює свої та підкреслювати будь-які позитивні моменти. Той персонаж або предмет, зображується більшим натиском олівця, заштриховується або обводиться.

 

Хочете зрозуміти дитячий малюнок?

  • Виберіть момент, коли в дитини буде гарний настрій, і запропонуйте їй помалювати.
  • Запропонуйте маляті намалювати Вашу родину або родину яких-небудь звірят.
  • Не будьте поруч із дитиною, коли вона буде малювати.
  • Не обговорюйте при маляті результатів малювання, - йому це зовсім ні до чого.
  • За допомогою своєї інтуїції намагайтеся побачити в малюнку все те, що маля хотіло Вам сказати.

 

Література:

1. Програма художнього виховання, навчання і розвитку дітей 2-6 р. Автор Ликова І.О.

2. Чуб Н.В. Довідник для батьків дошкільників. Психологія дитини від А до Я – Х.: Веста, 2007.

 

Підготувала: вихователь Підгорна Н.В.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018

Відзначаємо День знань

Великими яскравими заходами відзначила дитсадкова родина початок нового 2018-2019 навчального року. 30 вересня 2018 року відбулося яскраве та веселе фізкультурно - музичне свято "Ми віс на рік до школи стали ближче". Через...

31 серп. 2018

Треніг психологів

На базі ПДНЗ №17 13.06.2018 року розпочато тренінговий бліц-курс "Практична робота психолога", в якому приймали участь працівники психологічної служби міста.  

21 черв. 2018

НОВИНИ ЛІТНЬОГО СПОРТИВНОГО ЖИТТЯ

10 червня 2018 року відбувся туристичний похід  вихованців молодшої групи «Вишенька» та їх батьків за маршрутом «ПДНЗ № 17 – зона відпочинку м-ну «Сади-1». Вихователі Богославець Л.М. та Оніпко Л.О. організували змістовний фізкультурно – спортивний...

18 черв. 2018

Від серця до серця

5 квітрня 2018 року відбувся благодійний ярмарок - розпродож декоративних та кондитерських виробів "Від срця до серця". Зібрані кошти передані мамі Кадирової Жені на лікування дитини. Родина дівчинки та колектив закладу щиро...

06 квіт. 2018

Весняний тиждень канікул

30.04.2018 р. в ПДНЗ пройшла спортивна розвага для дітей та батьків старшої групи «Ластівка» в рамках канікулярного Дня здоров’я. Великий заряд бадьорості отримали діти та дорослі.  

06 квіт. 2018