Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Про що розповідає дитячий малюнок

Друк

Малюнок надає дитині можливість доступними засобами виразити свій емоційний стан, її ставлення до навколишнього світу, вміння самостійно створювати прекрасне та бачити прекрасне в повсякденному житті.

Щоб краще пізнати свою дитину, її мрії, захоплення, страхи, навчитися «читати» дитячий малюнок, запропонуйте їй намалювати родину, а потім подивіться у важно на малюнок. Які кольори обрала дитина? Найулюбленішу та близьку істоту маля буде намагатися розфарбувати таким кольором, як і себе. Червоні, жовтогарячі, малинові кольори – це вибір активних, непосидючих дітей. Синім, зеленим, блакитним кольором віддають перевагу тихі спокійні, посидючі діти.

У якій послідовності малюк намалював членів родини? Якщо першим він намалював себе, то це зовсім не свідчить про його егоцентричність. Адже на папері він створює свій унікальний світ. А якщо на малюнку намальована тільки дитина, то потрібно задуматися. Можливо, це означає, що вона випробовує почуття самотності. Після себе дитина найчастіше малює людину, яка для неї є найбільш важлива. Відсутність на малюнку когось з членів родини може означати, що в дитини немає з цією людиною емоційного контакту. Часто можна спостерігати, як малюк малює окремо братиків або сестричок. Так іноді він повідомляє нам про те, що ревнує батьків і прагне їхньої уваги.

Малюк намалював себе занадто малим? Можливо, він вважає себе надто залежним від батьків або недооцінює свої та підкреслювати будь-які позитивні моменти. Той персонаж або предмет, зображується більшим натиском олівця, заштриховується або обводиться.

 

Хочете зрозуміти дитячий малюнок?

  • Виберіть момент, коли в дитини буде гарний настрій, і запропонуйте їй помалювати.
  • Запропонуйте маляті намалювати Вашу родину або родину яких-небудь звірят.
  • Не будьте поруч із дитиною, коли вона буде малювати.
  • Не обговорюйте при маляті результатів малювання, - йому це зовсім ні до чого.
  • За допомогою своєї інтуїції намагайтеся побачити в малюнку все те, що маля хотіло Вам сказати.

 

Література:

1. Програма художнього виховання, навчання і розвитку дітей 2-6 р. Автор Ликова І.О.

2. Чуб Н.В. Довідник для батьків дошкільників. Психологія дитини від А до Я – Х.: Веста, 2007.

 

Підготувала: вихователь Підгорна Н.В.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018

Робота з пластиліном "Осіннє дерево"

Відбулося тематичне заняття в старшій групі "Сонечко" за темою робота з пластиліном "Осіннє дерево"

19 лист. 2018

День цивільного захисту в ПДНЗ

З погляду на те, що діти та дорослі у нашому суспільстві все частіше стикаються з  випадками нестандартних та надзвичайних ситуацій, 2 рази на  навальний рік під час Тижнів безпеки...

22 жовт. 2018

Тиждень безпеки в ДНЗ: екскурсія до пожежної частини

З 16 по 19 жовтня  2018 року в КЗ ПДНЗ (ясла – садок) № 17 «Школа здоров’я» пройшов осінній  Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з метою профілактичної роботи...

22 жовт. 2018

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018