Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Працюючи з біокерамікою – розвиваємо дитину

Друк

Ліплення, як вид образотворчої діяльності, має важливе значення для творчого розвитку дитячої особистості. У процесі створення зображення в дитини формується спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, різні здібності, креативність. Солоне тісто або біокераміка, надає можливість легко, доступним матеріалом виразити дитині свій творчий задум, емоційний стан, своє ставлення до оточуючого світу та розвиває вміння самостійно створювати прекрасне, а також бачити  його у навколишньому житті.

Під час роботи із солоним тістом тренуються пальці рук малюка. Відомо, що дрібні рухи кість рук тісно пов’язані з мовленням, вони є одним із факторів його формування. Тренування рухів пальців рук під час роботи з біокерамікою є одночасно й підготовкою руки  дитини до письма.

 

Надаємо рецепт приготування солоного тіста

1,5 склянки  муки;

1 склянка солі (екстра);

небагато води (щоб тісто було круте);

0,5 чайної ложки шпалерного клею.

 

Приготування

Все добре вимішують до однорідної маси. Тісто покласти в холодильник на 2-3 години. Після чого із тіста можна ліпити. Щоб тісто не рвалось і не кришилось, його потрібно гарно вимісити.

 

Увага!

  • тісто зберігає свої властивості не більше двох днів;
  • різна мука по-різному вбирає в себе кількість води,
  • потрібно самостійно корегувати об’єм води;
  • якщо солоне тісто рідке, добавте трішки солі та муки;
  • якщо під час роботи тісто кришиться, добавте трішки муки;
  • тісто буде еластичнішим, якщо його готувати з додаванням
  • холодної води.

 

Приготуйте тісто та зліпіть з дитиною нескладну поробку.  Отримаєте задоволення! Співпраця батьків та дітей дає позитивний результат та підвищує настрій. У дітей проявляється ще більша зацікавленість до цього виду діяльності.

 

З авторського досвіду роботи вихователя Одарченко Л.В. «Художньо-естетичний розвиток дитини дошкільного віку. Організація гуртка «Біокераміка»» (затверджено вченою радою ПОІППО ім. М. Остроградського, 2011 р.).

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018