Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Знайомимо дітей з працею дорослих

Друк

У сфері трудового виховання дошкільників утворився  певний вакуум.

Сучасні діти мріють про такі професії, як бізнесмен, депутат, президент країни, директор банку тощо.

Зовсім непопулярні професії кравця, перукаря, хлібороба. А професії столяра, сантехника, двірника викликають протест.

Тому створення умов для формування особистості, здатної до самоактуалізації, творчого сприйняттям світу та майбутньої соціально-значущої діяльності – найголовніша вимога сьогодення.

В цьому навчальному році ми розпочали роботу з дітьми молодшого дошкільного віку за Програмою «Дитина в дошкільні роки» і спрямували її на формування у дітей уявлення про побутову працю дорослих удома та в дитячому садку, на знайомство з працею робітників транспорту.

До цієї роботи залучили батьків.

Батькам було рекомендовано:

-         знайомити дітей з працею дорослих вдома (мама пере, прасує білизну, готує їжу, прибирає разом з татом в кімнаті, тато лагодить іграшки, техніку тощо);

-         розповідати дітям про роботу батьків на виробництві (чим займаються, яку користь приносить їхня робота суспільству);

-         спостерігати за трудовими діями лікаря, двірника, кухаря, продавця, керівників транспорту;

-         залучати дітей до посильної допомоги, берегти результати праці дорослих, вчити бережно поводитися з речами, предметами в довкіллі.

Завдяки спільній роботі з батьками вихованці групи отримали первинні знання про працю людини. Діти з задоволенням діляться інформацією про батьків, їх заняття та хатню роботу. Продовжуємо працювати над зазначеною проблемою.

 

З авторського досвіду роботи
вихователя Перепелиці І.В.
«Первинна профорієнтація дошкільників»
(Схвалено педагогічною радою
ДНЗ № 17 «Школа здоров’я», 2010 р.).

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018