Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Корисні справи з дітьми в зимку

Друк

Малюнки на снігу

Помалювати надворі, де замість паперу у вас буде білий сніг! На вулицю можна взяти звичайні фарби і кісточки та розфарбовувати невеличкі ділянки щільного снігу, наприклад на сніговиках.

Великі снігові ділянки зручно розфарбовувати з допомогою пульверизатора. Заздалегідь додайте  у воду для пульверизатора фарби або харчові барвники. Таки чином можна розфарбувати снігові фігури, сніг на кущах і гілках дерев.

Для малювання на снігу тонкими лініями знадобиться пластикова пляшка з отвором у кришці. Ще паличками можна викласти який-небудь малюнок і забризкати його зверху фарбою із пульверизатору. Коли ви приберете палички, залишиться білий малюнок на кольоровому фоні.

 

Льодові забави

Лід – прекрасний матеріал для творчості. Його треба приготувати заздалегідь. Заморожувати лід можна в холодильній камері, на відкритому балконі або на вулиці. Знадобляться будь-які не скляні форми, пластикові ємності з-під харчових продуктів, формочки для пісочниці, обрізані пластикові пляшки та коробки з-під соку, силіконові та алюмінієві форми для випікання, консервні банки, миски, пластикові стаканчики та навіть гумові рукавички.

Отримані шматочки льоду можна просто роздивлятися, перебирати, рахувати, розкладати за кольорами, кидати, возити на машинці, розбивати, викладати з них різні візерунки і будувати вежі, скріплюючи їх водою.

Із льоду можна зробити цікаві прикраси для вулиці і прикрасити ними дерева поряд з будинком або по дорозі до дитячого садочку. Для цього в пласких формах заморозь те природні матеріали, кольорові кубики льоду, скляні кульки, намистини, мушлі, шматочки апельсина або лимона. Також можна заморозити мереживні серветки, конфетті, різнокольорові сніжинки із паперу або будь-які інші фігури. Не забудьте занурити в воду кінці ниточок або мотузки, за яку ви будете підвішувати прикраси.

 

Слідопити

Спостерігати за слідами тварин и птахів – також чудове заняття. З дитиною старшого віку можна визначити, які сліди кому належать, і шукати звірів, що ці сліди залишили.

З молодшими дітьми – просто розглядати сліди, причому не лише сліди собак і голубів, але й свої власні.

Покажіть малюкові, що ваша нога залишає на снігу відбиток, і нога дитини – також. Спробуйте намалювати, щось за допомогою відбитків черевиків, наприклад, квіточку або посмішку.

Тіньовий театр

Якщо за вікном колючий мороз – не засмучуйтесь. Вдома можна зробити багато захоплюючого. Наприклад, домашні постановки – дуже веселе і корисне проведення часу. Вони особливо цінні, якщо в них беруть учать усі члени сім’ї та друзі.

Влаштуйте на стіні тіньовий театр, використовуючи будь-які іграшки та ваші руки. Розставте фігурки тварин на столі та підсвітіть їх ззаду лампою або потужним ліхтарем, щоб їх тіні падали на стіну. Тінями від різних предметів можна створювати цілі міста, гірські та інші пейзажі. Якщо предмет поставити ближче до лампи, то його тінь буде більшою, тому навіть з однакових по розміру предметів можуть виходити різні тіні.

Придумайте історії, підігруючи тінями від рук. В Інтернеті можна подивитись як робити найрізноманітніші тіньові фігури.

 

Малювання на склі

Ще одне домашнє заняття: запропонуйте дітям помалювати на вікнах спеціальним олівцем по склу. Такі малюнки можна робити напередодні Нового року або в будь-який інший час. Спробуйте обводити предмети за вікном: дерева, будинки, дороги, машини.

 

Домашні ігри зі снігом

Взимку дітям дуже подобається грати зі снігом. Але що робити, коли за вікном сильний мороз? Ася Ванякіна, автор книги «Айсберг на ковре»,  дає поради на цей випадок. Візьміть таз і наберіть на вулиці чистого снігу. Якщо дитині близько двох років, то їй буде цікаво перебирати сніг в руках і дивитись, як він розтає. Запропонуйте для гри різні фігурки тварин, машинки та грайте в сніжну зиму, поки сніг остаточно не розтане. З дітьми, що старше, можна побудувати сніжний замок. Головне, щоб сніг гарно ліпився.

Можна зробити штучний сніг, не виходячи з будинку. Найпростіший спосіб – це використовувати у грі ватні кульки, звичайну вату або наповнювач для м’яких іграшок. Вату можна возити в кузові грузовика. Якщо у вас є великі шматки вати, можна підстелити їх під іграшкову залізничну дорогу. Ви можете розігрувати цілі сценки про те, як потяг замело снігом.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018

Робота з пластиліном "Осіннє дерево"

Відбулося тематичне заняття в старшій групі "Сонечко" за темою робота з пластиліном "Осіннє дерево"

19 лист. 2018

День цивільного захисту в ПДНЗ

З погляду на те, що діти та дорослі у нашому суспільстві все частіше стикаються з  випадками нестандартних та надзвичайних ситуацій, 2 рази на  навальний рік під час Тижнів безпеки...

22 жовт. 2018

Тиждень безпеки в ДНЗ: екскурсія до пожежної частини

З 16 по 19 жовтня  2018 року в КЗ ПДНЗ (ясла – садок) № 17 «Школа здоров’я» пройшов осінній  Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з метою профілактичної роботи...

22 жовт. 2018

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018