Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Корисні справи з дітьми в зимку

Друк

Малюнки на снігу

Помалювати надворі, де замість паперу у вас буде білий сніг! На вулицю можна взяти звичайні фарби і кісточки та розфарбовувати невеличкі ділянки щільного снігу, наприклад на сніговиках.

Великі снігові ділянки зручно розфарбовувати з допомогою пульверизатора. Заздалегідь додайте  у воду для пульверизатора фарби або харчові барвники. Таки чином можна розфарбувати снігові фігури, сніг на кущах і гілках дерев.

Для малювання на снігу тонкими лініями знадобиться пластикова пляшка з отвором у кришці. Ще паличками можна викласти який-небудь малюнок і забризкати його зверху фарбою із пульверизатору. Коли ви приберете палички, залишиться білий малюнок на кольоровому фоні.

 

Льодові забави

Лід – прекрасний матеріал для творчості. Його треба приготувати заздалегідь. Заморожувати лід можна в холодильній камері, на відкритому балконі або на вулиці. Знадобляться будь-які не скляні форми, пластикові ємності з-під харчових продуктів, формочки для пісочниці, обрізані пластикові пляшки та коробки з-під соку, силіконові та алюмінієві форми для випікання, консервні банки, миски, пластикові стаканчики та навіть гумові рукавички.

Отримані шматочки льоду можна просто роздивлятися, перебирати, рахувати, розкладати за кольорами, кидати, возити на машинці, розбивати, викладати з них різні візерунки і будувати вежі, скріплюючи їх водою.

Із льоду можна зробити цікаві прикраси для вулиці і прикрасити ними дерева поряд з будинком або по дорозі до дитячого садочку. Для цього в пласких формах заморозь те природні матеріали, кольорові кубики льоду, скляні кульки, намистини, мушлі, шматочки апельсина або лимона. Також можна заморозити мереживні серветки, конфетті, різнокольорові сніжинки із паперу або будь-які інші фігури. Не забудьте занурити в воду кінці ниточок або мотузки, за яку ви будете підвішувати прикраси.

 

Слідопити

Спостерігати за слідами тварин и птахів – також чудове заняття. З дитиною старшого віку можна визначити, які сліди кому належать, і шукати звірів, що ці сліди залишили.

З молодшими дітьми – просто розглядати сліди, причому не лише сліди собак і голубів, але й свої власні.

Покажіть малюкові, що ваша нога залишає на снігу відбиток, і нога дитини – також. Спробуйте намалювати, щось за допомогою відбитків черевиків, наприклад, квіточку або посмішку.

Тіньовий театр

Якщо за вікном колючий мороз – не засмучуйтесь. Вдома можна зробити багато захоплюючого. Наприклад, домашні постановки – дуже веселе і корисне проведення часу. Вони особливо цінні, якщо в них беруть учать усі члени сім’ї та друзі.

Влаштуйте на стіні тіньовий театр, використовуючи будь-які іграшки та ваші руки. Розставте фігурки тварин на столі та підсвітіть їх ззаду лампою або потужним ліхтарем, щоб їх тіні падали на стіну. Тінями від різних предметів можна створювати цілі міста, гірські та інші пейзажі. Якщо предмет поставити ближче до лампи, то його тінь буде більшою, тому навіть з однакових по розміру предметів можуть виходити різні тіні.

Придумайте історії, підігруючи тінями від рук. В Інтернеті можна подивитись як робити найрізноманітніші тіньові фігури.

 

Малювання на склі

Ще одне домашнє заняття: запропонуйте дітям помалювати на вікнах спеціальним олівцем по склу. Такі малюнки можна робити напередодні Нового року або в будь-який інший час. Спробуйте обводити предмети за вікном: дерева, будинки, дороги, машини.

 

Домашні ігри зі снігом

Взимку дітям дуже подобається грати зі снігом. Але що робити, коли за вікном сильний мороз? Ася Ванякіна, автор книги «Айсберг на ковре»,  дає поради на цей випадок. Візьміть таз і наберіть на вулиці чистого снігу. Якщо дитині близько двох років, то їй буде цікаво перебирати сніг в руках і дивитись, як він розтає. Запропонуйте для гри різні фігурки тварин, машинки та грайте в сніжну зиму, поки сніг остаточно не розтане. З дітьми, що старше, можна побудувати сніжний замок. Головне, щоб сніг гарно ліпився.

Можна зробити штучний сніг, не виходячи з будинку. Найпростіший спосіб – це використовувати у грі ватні кульки, звичайну вату або наповнювач для м’яких іграшок. Вату можна возити в кузові грузовика. Якщо у вас є великі шматки вати, можна підстелити їх під іграшкову залізничну дорогу. Ви можете розігрувати цілі сценки про те, як потяг замело снігом.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018