Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Навчально-виховний процес

Друк

Освітньо-виховний процес у дошкільному закладі організований  за декількома програмами, рекомендованими Базовим компонентом дошкільної освіти, які забезпечують доступність та якість дошкільної освіти . Діти раннього віку (1,5 – 2 р.) навчаються за програмою розвитку та виховання дитини раннього віку «Оберіг", дошкільники віком 3-5 років навчаються за Освітньою програмою для дітей від 2 до 7 років «Дитина».

Додатковою є авторська програма закладу фізкультурно-оздоровчої роботи з дітьми дошкільного віку «Здорове дитинство». Авторський досвід роботи ПДНЗ розкриває питання реалізації завдань Базової програми в розрізі фізичного розвитку дошкільників.

Навчальний процес  здійснюється за блочно-тематичним плануванням. Розроблені теми для кожної вікової категорії дітей. Створені дві авторські моделі планування фізичної лінії розвитку.

Результати моніторингу засвоєння дітьми знань з різних розділів програм оформлюються документально та обговорюються на засіданнях педагогічних рад, виробничих нарадах та нарадах при завідувачеві.

Велика увага надається педколективом питанням освіти і навчання дітей старшого дошкільного віку, підготовки до життя у навчальної школі. Стан оволодіння дітьми знань знаходиться постійно  у полі зору батьків та вчителів майбутніх школярів.  Щороку представники батьківської громади, педагогічні колективи гімназій №№  26, 28, 29, 31 відмічають  різнобічну плідну роботу закладу щодо реалізації плану наступності між дитсадком і школою, дякують за підготовчу роботу з дітьми випускних груп.

 

 

Старша ясельна група № 4  «Полуничка»

Пісок – найулюбленішій матеріал для ігор і занять дітей. Перші іграшки, які батьки купують своїй дитині – це відерце, совок та формочки. Перші контакти малюків один із одним відбуваються в пісочниці. Практика показує, що пісок є чудовим засобом для розвитку та саморозвитку дітей, а гра з ним позитивно впливає на їхній емоційний стан. Пісок «заземлює» негативну психічну енергію. Ігри піднімають настрій у дітей, викликають емоції радості, спонукають до діяльності. Діти стають більш впевненими й здатними долати життєві труднощі, навчаються розуміти себе й інших. У них формуються навички позитивної комунікації, розвивається тактильна чутливість і дрібна моторика рук.

Малюки з великим задоволенням грають з піском. Але основною умовою успішної гри, є керівництво дорослого. За таких умов гра набуває пізнавального характеру, а задумані ігрові дії осмислюються дітьми. Для ігор з піском необхідне обладнання: лопатки на кожну дитину, відерця, сита для просіювання піску, різні формочки, сюжетні іграшки тощо.

Різноманітність ігор проходить від простого пересипання піску, "випікання пирогів", до грандіозних будівель "будиночків для ляльок", "спорудження гаражів для машин", а також "чарівних замків". На фото ви бачите, як проводить цей вид діяльності в групі вихователь Оніпко Лариса Олександрівна. Пісок  розвиває, максимально впливає на почуття дитини і є дуже комфортним з погляду гігієни, естетики, безпеки та набуття необхідних знань, умінь та навичок дітьми.

(Дивись фотогалерею)

Весела зима в середній групі № 3 «Веселка»

Ми, діти групи «Веселка» дуже полюбляємо зиму та різні зимові розваги. В нас є дуже багато цікавих зимових ігор. Подивиться, яку велику гірку збудували із снігу нам наші татусі. Ми залюбки на неї збираємось, а потім весело котимося униз. А ось сніговій лабіринт ми робимо самі і це нам дуже подобається! Ми зробили його таким  глибоким, що навіть в ньому можна сховатися. А ще ми полюбляємо на нашому майданчику грати у хокей, грати в сніжки. На стадіоні прокладена лижня й ми залюбки катаємося на лижах. І, звісно, ніколи не забуваємо про пташок. Вони потребують нашої турботи та уваги. Тому на нашому майданчику є годівнички. В них ми сипемо крихти хліба та пшоно. Нам гарно і весело гратися взимку на нашому майданчику у дитячому садочку!

(Дивись фотогалерею)

 

Майбутні громадяни старшої групи № 1 «Вишенька»

«Вишеньки» - малята:

Хлопчики й дівчата.

В дитсадочок поспішають,

Бо всьому тут їх навчають:

Як дружити, в мирі жити,

Батьківщину всім любити,

Фізкультурою займатись,

Щоб здоровими зостатись!

Тут живеться нам цікаво,

Бо у кожного є справа.

 

Діти кожного дня дуже радо поспішають до дитсадка, за що батьки вдячні вихователям.

А ще діти ніколи не нудьгують в рідній групі, завжди знаходять собі заняття за інтересами. Головним напрямком роботи групи є соціально-моральний розвиток. Малята вчаться бути чемні, дружніми, завжди поспішати на допомогу друзям, весело граються разом хлопчики з дівчатками.

Пріоритетним у вихованні дошкільнят вважається прищеплення любові до сім’ї, родини, рідного краю, шанобливого, толерантного ставлення до представників різних націй, любові до Батьківщини, до України та її різнобарвної солов’їної мови.

Для більшої ефективності у досягненні кращих результатів з розвитку соціально-моральної компетентності, а також  мовленнєвого розвитку вихователями групи використовуються різні інноваційні технології, зокрема мнемотаблиці, друдли, коректурні таблиці Н. Гавриш.

Натхненна праця педагогів групи орієнтована на результат: сформувати риси маленького патріота та громадянина перед початком шкільного життя.

(Дивись фотогалерею)

Як сяє молодша група №1 «Сонечко»

Рано – раненько,

Як тільки світає,

«Сонечко» двері свої відчиняє.

 

«Сонечко» - це наша група,

Бо теплом вона окута.

Поспіша сюди щодня

Наша дружня дітвора.

 

Кожного ранку золоте сонячне проміння заглядає до нас у віконечко, даруючи тепло, світло та затишок. Саме тому наша група називається «Сонечко». Як сонечко зігріває землю, так і діти своїми посмішками дарують один одному гарний настрій та тепло своїх сердець.

Провідною діяльністю у групі - є гра. Саме через гру, діти пізнають цей світ і готуються до дорослого життя. В групі багато іграшок та дидактичного матеріалу для різних видів діяльності, тому всі заняття проходять в ігровій формі: то діти - юні дослідники, то перукарі, то маленькі помічники, і кожного дня мають можливість отримувати цікаву інформацію.

В групі існує музей українського побуту «Погляд у минуле», де діти знайомляться з традиціями українського народу, вчаться любити свою країну та рідну мову.

Малята вчаться спілкуватися та дружити один з одним, грають, навчаються, стають дорослими та розумними. А двадцять п’ять унікальних дітлахів із сонячними сяючими очима дарують неповторні емоції своїм вихователям.

(Дивись фотогалерею)

 

З життя старшої ясельної групи № 3 «Колобок»

Велика увага в організації освітньо-виховної роботи приділяється вихователями питанням мовленнєвого та фізичного розвитку.

Серед сучасних прийомів, які використовують педагоги групи, започаткована педагогічна технологія «колекціонування». Спільними зусиллями разом з батьками в групі зібрана колекція іграшкових коників, об’єкти якої активно залучаються під час проведення режимних моментів, організованих форм роботи.  Улюблені конячки «запрошуються» вихователями на різні заняття: ознайомлення з природою та соціомумом, сенсорики та мовлення, рухову діяльність тощо.

(Дивись фотогалерею)

 

Середня група № 2 «Ластівка» на зимовій прогулянці

Діти групи «Ластівка» ведуть активний, здоровий спосіб життя. Люблять відвідувати заняття з фізкультури і займатися спортом. Особливо полюбляють розваги взимку на свіжому повітрі: катаються на санчатах, лижах, сніговій гірці, будують снігову фортецю, грають в сніжки, ліплять зі снігу казкових героїв.

(Дивись фотогалерею)

 

Розвиток дітей старшої ясельної групи «Гніздечко»

Ранній вік – особливий період дитинства, коли кожний день має вагоме значення для формування пізнавальних здібностей дитини. Це найоптимальніший період для розвитку сенсорики, моторики й мовлення малюка.

Для того щоб вихованці опанували рідну мову  проводимо спостереження за живими об’єктами:

-        за навколишнім життям;

-        розглядаємо предметні і сюжетні картинки;

-        розповідаємо і показуємо казки та різні види театрів;

-        звуконаслідуємо тварин, птахів;

-        граємо в дидактичні ігри та ігри з використанням іграшок, де розігруються різноманітні сюжети, знайомі дітям з власного досвіду (годування ляльки, вкладання її спати тощо).

Особлива увага звертається на розвиток сенсорних здібностей малюків і тому в групі створено предметно – розвивальне середовище під назвою «СЕНСОГРАД».

(Дивись фотогалерею)

 

Моя перша зима в дитячому садочку. Ясельна група «Рукавичка»

Найменші вихованці  з групи «Рукавичка»  (1,5 – 2роки» отримують перші уявлення про природу в зимовий період.

Знайомство із снігом відбувається на прогулянці щодня. Вихователі розповідають дітям та залучають дітей до перших пошукових дій: сніг  холодний, білий, можна ліпити з нього сніжки, сніговика, він падає з неба, його можна фарбувати, сніжки красиві, крига слизька, вода замерзає на морозі, мороз щипає за щічки.

Всі знання подаються дітям в ігровій формі. Проводяться спостереження,  рухливі ігри, дидактичні ігри, катання на санчатах, печатання на снігу, фарбування снігу. Також проводиться робота по ОБЖД: сніг не можна брати до ротика, на кризі триматися за ручку, не кидати сніжки на діток.

(Дивись фотогалерею)

Грає старша група № 2  «Калинка»

Веселі, слухняні, розумні дошкільнята із групи «Калинка» дуже люблять  грати в різноманітні сюжетні творчі ігри: «Дитсадок», «Перукарню»,  «Супермаркет», «Лікарню», «Школу», «Кухню» і «Гараж». Таким чином відображується життя дорослих людей. Скоро діти  залишать дитячий заклад. Але теплі спогади про дитячі роки, веселі ігри та розваги запам’ятаються назавжди. Ці відчуття пов’язані з оселею, де вони виховувались і навчались. Саме тут сіють зерна істини і добра в чутливі дитячі душі. Саме тут дбають про те, щоб  захистити кожну дитину від негативних впливів, закласти паростки духовності.

(Дивись фотогалерею)

 

Зимові прогулянки молодшої групи № 2 «Ромашка»

У рідній та затишній групі «Ромашка» перебуває 28 дітлахів. Які кожного дня, завдяки своїм вихователькам, вони дізнаються про щось нове та цікаве. Крім того самі без діла сидіти ніколи не будуть. Тут ліплять із солоного тіста, бігають з м’ячем на спортивному майданчику, а також  виявляють свою творчість у малюнках, вчаться любити свою родину та працівників дитячого садочку.

А з настанням зимової пори розваг лише побільшало. Задіяні були і батьки, які вдома з дітьми виготовили годівнички. Тепер малята на прогулянці не залишають голодними пташок. Ігровий майданчик розчищений від снігу теж завдяки батькам. Тепер ігри у сніжки – одне задоволення. Прогулянка стала ще й корисною, адже катання на лижах справа не проста і потрібно величезне бажання аби тому навчитись. Та у вихованців бажання завжди є, і до розваг і до пізнання чогось нового.

З прогулянки в будь – яку пору року діти повертаються завжди задоволені.

(Дивись фотогалерею)


Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Свято вишиванки у дошкільному закладі

Яскравими барвами української вишиванки розпочалася ранкова зустріч дітей в нашому ПДНЗ. Маленькі українці та україночки разом з батьками та педагогами у святковому національному вбранні зустрілися на території дошкільного закладу, щоб у...

16 трав. 2019

Звітують танцюристи

У квітні – травні поточного навчального року відбудуться  творчі звіти гуртків та секцій  для дошкільників ПДНЗ. Першими  свої досягнення  показали вихованці  хореографічної студії «Сонячні промінчики» під керівництвом хореографа Чепурної О.В. Батьки ознайомилися...

06 трав. 2019

Двомісячник чистоти

У плановому порядку проходять господарчі роботи  міського «Двомісячника чистоти»  у  КЗ ПДНЗ (ясла-садок)  № 17 «Школа здоров’я». Трудовий колектив разом з батьківською громадою   займаються благоустроєм  території дошкільного закладу. Особлива увага  приділяється...

02 трав. 2019

НОВИНИ

Підготовка до нового навчального року Трудовим колективом ПДНЗ проведені  наступні великі господарчі та ремонтні роботи : 1. На першому поверсі будівлі дошкільного закладу замінені двері пожежних виходів (групи «Рукавичка» та «Гніздечко»,...

10 квіт. 2019

Розпочалися екологічні суботники

5 квітня 2019 року у рамках  оголошеного «Двомісячника чистоти» в  ПДНЗ відбувся перший екологічний суботник. Батьки вихованців молодшої групи № 2 «Ластівка» провели ряд робіт з благоустрою території групового майданчику. ...

10 квіт. 2019

Святкуємо Всесвітній День здоров’я

5 квітня 2019 року у рамках «Дня здоров’я від природи» відбулася фізкультурно – спортивна розвага, присвячена Всесвітньому Дню здоров’я, який відзначається 7 квітня кожного року. На спортивному стадіоні у фізкультурних...

10 квіт. 2019

Екологічний тиждень для дітей та дорослих

У перший тиждень квітня 2019 року  в ПДНЗ пройшов  екологічний тиждень «Весна крокує Україною!». Відповідно до розробленого плану проведені такі організовані форми роботи:  заняття – спостереження за собакою та кроликом;...

08 квіт. 2019

Екологія Полтавщини

1 квітня 2019 року в ПДНЗ № 17 відкрилася щорічна виставка екологічних листівок «Збережемо природу для майбутнього життя!» у виконанні вихованців нашого закладу  разом з батьками. Виставкова експозиція розміщена  на...

08 квіт. 2019

Природа у дитячому мистецтві

29 березня 2019 року на першому поверсі будівлі ПДНЗ  урочисто відкрилася виставка образотворчих робіт вихованців закладу «Природа та дитяча творчість».  Представлені роботи дітей 2-6 років в різних жанрах образотворчого мистецтва....

08 квіт. 2019