Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Вихователь із фізичного виховання

Друк

 

Арнаутова Олена Анатоліївна

Освіта: Вища, закінчила ПДПУ ім. В.Г. Короленка

Стаж педагогічної роботи: 27 років

Кваліфікаційна категорія: «Спеціаліст вищої категорії»

Нагороди:

 • 2011 рік – грамота Управління освіти Виконавчого комітету   Полтавської міської ради
 • 2009 рік – грамота виконкому Октябрської районної ради у м.Полтаві

Графік роботи:

 • Понеділок  –  п’ятниця  8.00 – 14.00
 • Останній четвер кожного місяця – 16.00 – 18.00 (консультаційний день для батьків)

Контактний  телефон: 63-16-34


Завдання фізичного розвитку

Фізично – оздоровча робота спрямована на формуванні в дітей потреби в щоденному виконанні ранкової гігієнічної, після денного сну гімнастики, розвиток уміння чітко виконувати загально – розвиваючі вправи з різних вихідних положень. На заняттях з фізкультури та прогулянках вдосконалювати вміння дошкільника кататися на велосипеді, самокаті, ковзанах, санках, ходити на лижах.

Формувати практичні вміння дбати про власне здоров’я, безпеку свого організму. Збагачувати руховий досвід кожної дитини. Формувати міцні рухові навички та забезпечувати якість виконання. Розвивати рухові якості: швидкість, спритність, гнучкість, силу, сміливість. Поліпшувати орієнтацію в просторі, відчуття рівноваги, вміння утримувати рівну поставу. Виховувати наполегливість, витримку, бажання виконувати рухові дії правильно. Підтримувати інтерес до занять фізкультурою, різних видів спорту.

 

Спортивний порадник для батьків

Катання на санчатах – вид спортивних розваг. Проводиться з дітьми всіх вікових груп.

Кататися на санчатах можна вранці, або після обіду при температурі повітря не нижчий як  - 10, - 15 градусів Цельсія. Одяг у дітей звичайний, трьох шаровий, зручний.

 

Молодший дошкільний вік

Дітей в цьому віці навчають возити санчата за мотузок, а потім показують їм, як треба сідати на них. Ноги на санчатах тримають напівзігнутими. Малята можуть возити на санчатах вдвох одну дитину на певну відстань – 5 – 10 метрів, періодично міняючись ролями.

 

Ігри для дітей молодшого віку з санчатами

 • «Хто перший до прапорця»
 • «Провези сніжний ком»

Правила гри: на утрамбованому снігу роблять доріжки шириною один метр і довжиною кілька метрів. Дитина бере санки за мотузку і, за сигналом, починає рухатись вперед по доріжці, намагаючись не наступити на її межі.

 • «Минаючи палиці»

Середній дошкільний вік

Дітей середнього віку навчають кататися на санках, виконуючи повороти вправо, вліво і гальмування. Щоб виконати повороти вправо, опускають на сніг праву ногу, щоб вліво – ліву ногу.

Ігри для дітей середнього віку з санчатами

 • «Лежачі на санчатах – проковзни далі»
 • «Провези санки, штовхаючи їх»

Правила гри: перед дитиною двоє санчат ланцюгом. На передніх санках сидить лялька. За сигналом дитина нахиляється і приймає положення в упорі спереду на санчата, які стоять другими. За сигналом « Поїхали!» дитина везе задні санки, штовхаючи передні. Треба провезти  санки в указаному напрямку.

Старший дошкільний вік

Дітей старшого дошкільного віку навчають виконувати повороти на санках на невеликих схилах, чітко визначаючи в який бік робитиметься поворот виконувати гальмування також навчають на невеликих схилах.

Ігри для дітей старшого віку з санчатами

 • «Спускання з гірки з вертушкою, або прапорцем в руці»
 • «Санний поїзд»
 • «Хто більше разів влучить у снігову бабу під час спускання з гірок»
 • «Хто більше збере прапорців»

Правила гри: дітей навчають збирати прапорці, що стоять на схилі на відстані 2 – 3 метри від одного. Прапорці ставлять з одного боку, або по обидва боки. Діти, під час спускання з схилу, збирають прапорці.

 

Консультація для батьків

Домашній стадіон. Спортивні тренажери вдома

 

Спортивні тренажери, застосовують для розвитку таких фізичних якостей, як: сила, витривалість, гнучкість.

Багато з них придатні до самостійних занять в домашніх умовах. Звичайно на своїм  «Домашнім стадіоні» зовсім не обов’язково мати їх усі. Підбір тренажерів проводиться в залежності від складу сім’ї. Є такі тренажери: тренажер - «Бігова доріжка», тренажер - «Здоров,я», тренажер – «Перекладина», «Велотренажер» та інші.

Самий звичайний стільчик може бути чудовим снарядом для занять з фізкультури в домашніх умовах. З його допомогою можна виконати багато вправ. Необхідне ваше бажання. Наприклад: два стільці можуть бути використані як паралельні бруси, а якщо покласти між ними палицю з опорою на сидіння, то можна виконати підтягування.

Для самостійного виготовлення спорт - комплексу розмірами 2 - 1,5 метра спортивні тренажери описані в книзі П.Е.Петрова «КБ Спортивних самоделок».

В домашньому спортзалі повинні бути: гантелі, гирі, гімнастичний обруч, скакалка, великі м’ячі, тенісні м’ячі, еспандер.

Важливим пристосуванням для фізичного розвитку  є – гірка. Її можна придбати в любому меблевому магазині, або зробити самому. Одночасно гірка може бути шафою.

Дитина з двох років набирає навиків безпечного падіння. Для цього поверхня повинна закінчуватися на висоті 20 см. від підлоги. Висота гірки – 850 мм., ширина поверхні для ковзання – 300 мм., при кутові 30 – 35 градусів.

Деякі снаряди особливо цікаві і корисні. У ліжкові 3-х місячної дитини можна встановити міні – перекладину, або драбинку «Встанька», в якій шість перекладин кріпляться до двох бокових стійок, закріплених за бокові решітки ліжка.

Для фізичного розвитку дитини в перші місяці його життя корисно встановити прості дерев’яні перекладини, драбинки. При кріпленні на різних рівнях, вони дозволяють дитині підтягуватись, вставати, утримувати рівновагу, пересуватись.

Снаряди комплексу придатні для виконання різних вправ. Для вправ з провисання має бути: перекладина, кільця, трапеція. Для стрибків використовують стрибкову ліану, або батут, гімнастичний мат. Кільця використовуються для крутіння різного характеру.

Для дитини в спорт - комплексі використовують  гойдалки. Для розвитку рівноваги використовують трикутну драбину.

В спортивному куточку є великий вибір снарядів для лазіння. Це канат, трикутна драбина, вертикальні гойдалки.

Багато задоволення приносять сумісні заняття з батьками.

Домашній стадіон - це радість спілкування на підставі зміцнення здоров’я, розвитку естетичного руху, сили, спритності.

 

ФОТО 1

ФОТО 2

Пошук

Новини садочку

 • 1
 • 2
 • 3

День цивільного захисту в ПДНЗ

З погляду на те, що діти та дорослі у нашому суспільстві все частіше стикаються з  випадками нестандартних та надзвичайних ситуацій, 2 рази на  навальний рік під час Тижнів безпеки...

22 жовт. 2018

Тиждень безпеки в ДНЗ: екскурсія до пожежної частини

З 16 по 19 жовтня  2018 року в КЗ ПДНЗ (ясла – садок) № 17 «Школа здоров’я» пройшов осінній  Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з метою профілактичної роботи...

22 жовт. 2018

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018

Відзначаємо День знань

Великими яскравими заходами відзначила дитсадкова родина початок нового 2018-2019 навчального року. 30 вересня 2018 року відбулося яскраве та веселе фізкультурно - музичне свято "Ми віс на рік до школи стали ближче". Через...

31 серп. 2018

Треніг психологів

На базі ПДНЗ №17 13.06.2018 року розпочато тренінговий бліц-курс "Практична робота психолога", в якому приймали участь працівники психологічної служби міста.  

21 черв. 2018

НОВИНИ ЛІТНЬОГО СПОРТИВНОГО ЖИТТЯ

10 червня 2018 року відбувся туристичний похід  вихованців молодшої групи «Вишенька» та їх батьків за маршрутом «ПДНЗ № 17 – зона відпочинку м-ну «Сади-1». Вихователі Богославець Л.М. та Оніпко Л.О. організували змістовний фізкультурно – спортивний...

18 черв. 2018