Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Виховання патріотичних почуттів у дітейчерез знайомство з історією і красою рідного міста

Друк

В період дошкільного віку дитина долає складний шлях фізичного і духовного розвитку, в неї формується характер, звички, відношення до оточуючого. Саме в цей період дорослі повинні закладати у дітей засади гуманізму, інтелігентності, культури. За словами В.О. Сухомлинського, у вихованні культурної людини пріоритети надаються чотирьом культам: культу Батьківщини, культу Людини, культу Книги і культу Рідного Слова. Тобто, іншими словами, виховання людини високої моралі – це виховання патріота. А виховання патріотичних почуттів у дитини починається з колискової маминої пісні, традицій сім’ї, народних ігор, прищеплення любові до природи рідного краю, до рідного міста. Саме знайомство з історією і красою рідного міста духовно збагачує дитину, служить неоціненним матеріалом для виховання духовно-моральної особистості.

Наше рідне місто Полтава багата на історію, визначні місця, пам’ятники культури.

З трирічною дитиною можна відвідати Дендропарк, Корпусний парк, парк Перемога, звертаючи увагу на красу квітів, спів пташок. Підкреслити, що ці природні красоти знаходяться в рідній Полтаві.

З дитиною більш старшого віку можна відвідати Білу Альтанку, помилуватися Полтавою з висоти, підкреслити, яка вона велика, скільки красивих сучасних будинків з’явилося в рідному місті. Можна піти у найстарший осередок культури Полтави – Краєзнавчий музей, до Меморіального Комплексу  солдатської Слави, пам’ятного знаку української пісні – пам’ятника Марусі Чурай.

Старших дошкільників зацікавить Музей авіації і космонавтики, музей-садиба І.П. Котляревського, Музей Історії Полтавської битви, Поле Полтавської битви з редутами, що залишилися з історичних часів, пам’ятники письменникам Т.Г. Шевченко, М.В. Гоголю, І.П. Котляревському, Панасу Мирному. А також краса і величність  Успенського Собору, Самсонівської церкви, Храму Віри, Надії, Любові, Свято-Макарівського кафедрального собору, Храму Серафіма Соровського.

Якщо батьки візьмуть собі за правило проходячи повз красивого будинку, пам’ятника, визначного місця, звертати увагу дитини на них, навіть одним-двома словами характеризувати об’єкт, його красу, історичну значимість, підкреслювати належність до рідного міста, тим самим вони ненав’язливо виховуватимуть в дитині патріотичні почуття, отже основи духовної особистості.

 

Література:

З авторського досвіду роботи
вихователя Бродської В.В.
«Виховання майбутніх патріотів через систему
знань про рідне місто».
(Затверджено рішенням вченої ради
ПОІППО ім. М. Остроградського, 2010 р.).

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018

Відзначаємо День знань

Великими яскравими заходами відзначила дитсадкова родина початок нового 2018-2019 навчального року. 30 вересня 2018 року відбулося яскраве та веселе фізкультурно - музичне свято "Ми віс на рік до школи стали ближче". Через...

31 серп. 2018

Треніг психологів

На базі ПДНЗ №17 13.06.2018 року розпочато тренінговий бліц-курс "Практична робота психолога", в якому приймали участь працівники психологічної служби міста.  

21 черв. 2018

НОВИНИ ЛІТНЬОГО СПОРТИВНОГО ЖИТТЯ

10 червня 2018 року відбувся туристичний похід  вихованців молодшої групи «Вишенька» та їх батьків за маршрутом «ПДНЗ № 17 – зона відпочинку м-ну «Сади-1». Вихователі Богославець Л.М. та Оніпко Л.О. організували змістовний фізкультурно – спортивний...

18 черв. 2018

Від серця до серця

5 квітрня 2018 року відбувся благодійний ярмарок - розпродож декоративних та кондитерських виробів "Від срця до серця". Зібрані кошти передані мамі Кадирової Жені на лікування дитини. Родина дівчинки та колектив закладу щиро...

06 квіт. 2018

Весняний тиждень канікул

30.04.2018 р. в ПДНЗ пройшла спортивна розвага для дітей та батьків старшої групи «Ластівка» в рамках канікулярного Дня здоров’я. Великий заряд бадьорості отримали діти та дорослі.  

06 квіт. 2018