Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Виховання патріотичних почуттів у дітейчерез знайомство з історією і красою рідного міста

Друк

В період дошкільного віку дитина долає складний шлях фізичного і духовного розвитку, в неї формується характер, звички, відношення до оточуючого. Саме в цей період дорослі повинні закладати у дітей засади гуманізму, інтелігентності, культури. За словами В.О. Сухомлинського, у вихованні культурної людини пріоритети надаються чотирьом культам: культу Батьківщини, культу Людини, культу Книги і культу Рідного Слова. Тобто, іншими словами, виховання людини високої моралі – це виховання патріота. А виховання патріотичних почуттів у дитини починається з колискової маминої пісні, традицій сім’ї, народних ігор, прищеплення любові до природи рідного краю, до рідного міста. Саме знайомство з історією і красою рідного міста духовно збагачує дитину, служить неоціненним матеріалом для виховання духовно-моральної особистості.

Наше рідне місто Полтава багата на історію, визначні місця, пам’ятники культури.

З трирічною дитиною можна відвідати Дендропарк, Корпусний парк, парк Перемога, звертаючи увагу на красу квітів, спів пташок. Підкреслити, що ці природні красоти знаходяться в рідній Полтаві.

З дитиною більш старшого віку можна відвідати Білу Альтанку, помилуватися Полтавою з висоти, підкреслити, яка вона велика, скільки красивих сучасних будинків з’явилося в рідному місті. Можна піти у найстарший осередок культури Полтави – Краєзнавчий музей, до Меморіального Комплексу  солдатської Слави, пам’ятного знаку української пісні – пам’ятника Марусі Чурай.

Старших дошкільників зацікавить Музей авіації і космонавтики, музей-садиба І.П. Котляревського, Музей Історії Полтавської битви, Поле Полтавської битви з редутами, що залишилися з історичних часів, пам’ятники письменникам Т.Г. Шевченко, М.В. Гоголю, І.П. Котляревському, Панасу Мирному. А також краса і величність  Успенського Собору, Самсонівської церкви, Храму Віри, Надії, Любові, Свято-Макарівського кафедрального собору, Храму Серафіма Соровського.

Якщо батьки візьмуть собі за правило проходячи повз красивого будинку, пам’ятника, визначного місця, звертати увагу дитини на них, навіть одним-двома словами характеризувати об’єкт, його красу, історичну значимість, підкреслювати належність до рідного міста, тим самим вони ненав’язливо виховуватимуть в дитині патріотичні почуття, отже основи духовної особистості.

 

Література:

З авторського досвіду роботи
вихователя Бродської В.В.
«Виховання майбутніх патріотів через систему
знань про рідне місто».
(Затверджено рішенням вченої ради
ПОІППО ім. М. Остроградського, 2010 р.).

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018