Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Пошуково-дослідницька діяльність в природі

Друк

Пошуково – дослідницька діяльність. Тема «Дерева»

Дослід №1 «Чи дихають рослини?»

Мета: з’ясувати потребу рослини у повітрі, диханні; зрозуміти, як саме відбувається процес дихання у рослин.

Хід роботи. Діти висувають припущення щодо органів дихання у рослин. Ці міркування перевіряють дослідом: змащують нижній бік листка рослини вазеліном і спостерігають за ним протягом тижня. Роблять висновок: листя «дихає» нижнім боком листка бо змащений вазеліном листок загинув. Розглядають черешок рослини з листочком через лупу або під мікроскоп і бачать отвори на зрізі. Занурюють черешок у вода і спостерігають виділення бульбашок в повітря зі стебла. Висновок: рослина дихає, виділяється кисень.

 

Дослід № 2 “ Рослина виділяє кисень ”: у банку зі щільною кришкою вміщують маленький горщик із рослиною або живцем і ставлять у тепле, добре освітлене місце; через одну – дві доби перевіряють чи накопичився в банці кисень: підносять підпалену скіпку відразу після зняття кришки – вогник спалахує. Висновок: рослина виділяє кисень, який потрібен тваринам і людині для життя, дихання.

 

Дослід №3 “ Чи потрібна рослині вода? ”: діти спостерігають за рослинами (одні поливають іноді, інші – систематично) й з’ясовують, що без поливання рослина сохне, листя жовкне, стебло втрачає пружність; результати спостереження фіксуються протягом тижня; складається модель залежності рослини від води. Висновок: рослини без води не можуть жити.

 

Дослід № 4 “ В теплі і в холоді ”: взимку на прогулянці діти спостерігають за гілками дерев ( дерева «сплять», листя немає, тому що холодно); вносять гілочки у приміщення групи й теж спостерігають ( бруньки збільшуються, з’являються листочки); замальовують результати й створюють модель залежності життя рослини від тепла. Висновок: Тепло і сонячні промінці пробуджують рослини від зимового сну.

 

Гра-дослід № 5 із запиленням: діти з’ясовують, який цвіт у берези, у верби, чому до цих квіточок не летять комахи (вони дуже дрібні); проводять гру-дослід: трусять мішечки з борошном – «пилком» поблизу рослини, але «пилку» на неї потрапляє мало; підносять вентилятор – «пилок» розноситься по всій рослині. Висновок: для доброго запилення необхідно, щоб рослини росли поряд і щоб вітер допомагав запиленню.

 

Дослідницьке заняття «Ліс – захисник і лікар»: педагог розповідає про вітри і імітує їх за допомогою вентилятора; пропонує «втихомирити» вітер – діти висловлюють припущення, як це можна зробити (заповнити простір рослинами, які створять вітру перепони) і перевіряють його: ставлять на шляху вітру горщики з рослинами (це «ліс»), кладуть перед «лісом» і за ним клаптики паперу, спрямовують на «ліс» потік повітря з вентилятора, роблять висновок, що папір, який був перед «лісом» розвіявся, а той що за ним – ні.

 

З авторського досвіду роботи

вихователя Волошиної Н.В.

«Стежина до квітучого саду  дитячої душі»

(екологічний аспект)

Рекомендовано вченою радою ПОІППОР ім. М.Остроградського, 2014 р.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018

Відзначаємо День знань

Великими яскравими заходами відзначила дитсадкова родина початок нового 2018-2019 навчального року. 30 вересня 2018 року відбулося яскраве та веселе фізкультурно - музичне свято "Ми віс на рік до школи стали ближче". Через...

31 серп. 2018

Треніг психологів

На базі ПДНЗ №17 13.06.2018 року розпочато тренінговий бліц-курс "Практична робота психолога", в якому приймали участь працівники психологічної служби міста.  

21 черв. 2018

НОВИНИ ЛІТНЬОГО СПОРТИВНОГО ЖИТТЯ

10 червня 2018 року відбувся туристичний похід  вихованців молодшої групи «Вишенька» та їх батьків за маршрутом «ПДНЗ № 17 – зона відпочинку м-ну «Сади-1». Вихователі Богославець Л.М. та Оніпко Л.О. організували змістовний фізкультурно – спортивний...

18 черв. 2018

Від серця до серця

5 квітрня 2018 року відбувся благодійний ярмарок - розпродож декоративних та кондитерських виробів "Від срця до серця". Зібрані кошти передані мамі Кадирової Жені на лікування дитини. Родина дівчинки та колектив закладу щиро...

06 квіт. 2018

Весняний тиждень канікул

30.04.2018 р. в ПДНЗ пройшла спортивна розвага для дітей та батьків старшої групи «Ластівка» в рамках канікулярного Дня здоров’я. Великий заряд бадьорості отримали діти та дорослі.  

06 квіт. 2018