Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Пошуково-дослідницька діяльність в природі

Друк

Пошуково – дослідницька діяльність. Тема «Дерева»

Дослід №1 «Чи дихають рослини?»

Мета: з’ясувати потребу рослини у повітрі, диханні; зрозуміти, як саме відбувається процес дихання у рослин.

Хід роботи. Діти висувають припущення щодо органів дихання у рослин. Ці міркування перевіряють дослідом: змащують нижній бік листка рослини вазеліном і спостерігають за ним протягом тижня. Роблять висновок: листя «дихає» нижнім боком листка бо змащений вазеліном листок загинув. Розглядають черешок рослини з листочком через лупу або під мікроскоп і бачать отвори на зрізі. Занурюють черешок у вода і спостерігають виділення бульбашок в повітря зі стебла. Висновок: рослина дихає, виділяється кисень.

 

Дослід № 2 “ Рослина виділяє кисень ”: у банку зі щільною кришкою вміщують маленький горщик із рослиною або живцем і ставлять у тепле, добре освітлене місце; через одну – дві доби перевіряють чи накопичився в банці кисень: підносять підпалену скіпку відразу після зняття кришки – вогник спалахує. Висновок: рослина виділяє кисень, який потрібен тваринам і людині для життя, дихання.

 

Дослід №3 “ Чи потрібна рослині вода? ”: діти спостерігають за рослинами (одні поливають іноді, інші – систематично) й з’ясовують, що без поливання рослина сохне, листя жовкне, стебло втрачає пружність; результати спостереження фіксуються протягом тижня; складається модель залежності рослини від води. Висновок: рослини без води не можуть жити.

 

Дослід № 4 “ В теплі і в холоді ”: взимку на прогулянці діти спостерігають за гілками дерев ( дерева «сплять», листя немає, тому що холодно); вносять гілочки у приміщення групи й теж спостерігають ( бруньки збільшуються, з’являються листочки); замальовують результати й створюють модель залежності життя рослини від тепла. Висновок: Тепло і сонячні промінці пробуджують рослини від зимового сну.

 

Гра-дослід № 5 із запиленням: діти з’ясовують, який цвіт у берези, у верби, чому до цих квіточок не летять комахи (вони дуже дрібні); проводять гру-дослід: трусять мішечки з борошном – «пилком» поблизу рослини, але «пилку» на неї потрапляє мало; підносять вентилятор – «пилок» розноситься по всій рослині. Висновок: для доброго запилення необхідно, щоб рослини росли поряд і щоб вітер допомагав запиленню.

 

Дослідницьке заняття «Ліс – захисник і лікар»: педагог розповідає про вітри і імітує їх за допомогою вентилятора; пропонує «втихомирити» вітер – діти висловлюють припущення, як це можна зробити (заповнити простір рослинами, які створять вітру перепони) і перевіряють його: ставлять на шляху вітру горщики з рослинами (це «ліс»), кладуть перед «лісом» і за ним клаптики паперу, спрямовують на «ліс» потік повітря з вентилятора, роблять висновок, що папір, який був перед «лісом» розвіявся, а той що за ним – ні.

 

З авторського досвіду роботи

вихователя Волошиної Н.В.

«Стежина до квітучого саду  дитячої душі»

(екологічний аспект)

Рекомендовано вченою радою ПОІППОР ім. М.Остроградського, 2014 р.

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018