Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Новітні фізкультурно-оздоровчі технології в ДНЗ

Друк

Степ-аеробіка –

новітня форма фізкультурного заняття з дошкільниками

Степ-аеробіка - ритмічні рухи вгору-вниз на спеціальній платформі.

Заняття степ-аеробікою чудовий засіб сформувати красиву фігуру та здорову поставу, стрункі треновані ноги, а також покращити координацію рухів та витривалість організму.

Завдяки різноманітності вправ на спеціальній степ-платформі відбувається корекція м’язів усього тіла, воно стане більш підтягнутим, гнучким та пластичним. Степ-аеробіка позитивно впливає на весь організм, укріплюючи дихальну, серцево-судинну, м’язову та нервову системи, а також нормалізує тиск та діяльність вестибулярного апарату.

Важливим моментом є те, що під час виконання вправ на степах, задіяні такі групи м’язів, які мало працюють у повсякденному житті: сідниці, задня та внутрішня частина стегна.

У степ-аеробіці використовуються ті ж самі підходи і вправи, що і в класичній аеробіці, але, завдяки додатковому навантаженню, результату можна досягнути набагато швидше. Крім класичних вправ на тренуваннях додаються танцювальні елементи, що робить заняття цікавим та невиснажливим.

Для виконання вправ степ-аеробікою виготовляються спеціальні платформи для дітей. Їх розміри: не вище 12 см, шириною не більше 30 см, довжиною не більше 50 см. Заняття з степ-аеробіки супроводжуються ритмічною музикою, яка створює гарний настрій у дітей.

Степ-аеробікою з дітьми займаємося в різних варіантах:

 • у формі повних занять оздоровчо-тренувального характеру, тривалістю 25-30 хвилин;
 • як частина заняття (тривалість 10-15 хвилин);
 • у формі ранкової гімнастики, що покращує  і оздоровчий і емоційний стан дитини;
 • в показових виступах на святах;
 • як степ-розваги.

Методика проведення тренувань така. Починається тренування з вивчення нескладних вправ, які доступні для всіх, і по мірі прогресу та розвитку координації вправи та комплекси ускладнюються.

Педагогу слід враховувати  декілька важливих правил на тренуванні:

 • стопа ставиться на платформу повністю;
 • спину завжди тримати рівно;
 • не робити різких рухів;
 • за півгодини до тренування випити  води.

При виконанні вправ степ-аеробіки, всупереч існуючий думці, навантаження на ноги не більше, ніж при інших видах тренувань.

Форма одягу: зручний спортивний одяг, бажано підкреслюючий фігуру,  кросівки з тонкого гнучкого матеріалу.

Основними правилами техніки виконання степ – аеробіки є таке:

 • виконувати кроки в центр степ – платформи;
 • при підйомі на степ – платформу ставити всю підошву ступні, а спускаючись, ставити ногу з носка на п’яту перш ніж зробити наступний крок;
 • спустившись зі степ – платформи, залишатися стояти неподалік від неї – не відступати більше, ніж на довжину ступні від степ – платформи;
 • не підніматися й не спускатися зі степ – платформи, стоячи до неї спиною;
 • робити крок з легкістю, не вдаряти по степ – платформі ногами.

Техніка степ-аеробіки сприяє формуванню у дітей правильної постави. Тому дуже важливо час від часу нагадувати їм про необхідність збереження правильного положення тіла під час виконання всіх рухів.

Заняття зі степ-аеробіки містять такі етапи:

 1. Вступна частина – діти оббігають або обходять степ-платформи «змійкою»;
 2. Загально розвивальні вправи – виконуються у різних вихідних положеннях (стоячи, сидячи, лежачи). Такі вправи розвивають відчуття рівноваги, координацію рухів і сприяють розвитку орієнтування у просторі;
 3. Основна частина – різноманітні вправи на розвиток сили, спритності, витривалості,     з окрема з різними атрибутами;
 4. Рухливі ігри й естафети;
 5. Заключна частина – вправи з низьким рівнем інтенсивності на вентиляцію легенів.

Заняття степ – аеробікою можна впевнено включати як в систему фізкультурно-спортивної так і у систему фізкультурно-оздоровчої роботи зі старшими дошкільниками. Форми роботи: секційна робота, лікувально-профілактична гімнастика для спеціальної групи дітей з порушенням постави; індивідуальна робота з дітьми з фізичного виховання.

Степ-аеробіку використовують для занять у відновний період, після перенесених захворювань чи травм дітей, яку можуть організовувати батьки вдома. Досить самого мінімуму, який напевно знайдеться у кожній квартирі. Цей мінімум складається з крокової лавки, широкої гумової стрічки, м'яча і двох невеликих гантелей, які дадуть потрібну навантаження на плечовий пояс. Лавки для степа повинні бути такими розмірами: ширина від 40 до 60 см, а висота лавки залежить від росту дитини. Чим лавка вища, тим більше навантаження отримує дитина, займаючись на  ній.

 

 

 

З авторського досвіду роботи

інструктора  з ф/к Арнаутової О.А.

«Інноваційні технології у системі фізкультурно – оздоровчої роботи

з дітьми старшого дошкільного віку»

Рекомендовано  вченою  радою ПОІППО ім. М. Остроградського, 2013 р

Пошук

Новини садочку

 • 1
 • 2
 • 3

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018

Відзначаємо День знань

Великими яскравими заходами відзначила дитсадкова родина початок нового 2018-2019 навчального року. 30 вересня 2018 року відбулося яскраве та веселе фізкультурно - музичне свято "Ми віс на рік до школи стали ближче". Через...

31 серп. 2018

Треніг психологів

На базі ПДНЗ №17 13.06.2018 року розпочато тренінговий бліц-курс "Практична робота психолога", в якому приймали участь працівники психологічної служби міста.  

21 черв. 2018

НОВИНИ ЛІТНЬОГО СПОРТИВНОГО ЖИТТЯ

10 червня 2018 року відбувся туристичний похід  вихованців молодшої групи «Вишенька» та їх батьків за маршрутом «ПДНЗ № 17 – зона відпочинку м-ну «Сади-1». Вихователі Богославець Л.М. та Оніпко Л.О. організували змістовний фізкультурно – спортивний...

18 черв. 2018

Від серця до серця

5 квітрня 2018 року відбувся благодійний ярмарок - розпродож декоративних та кондитерських виробів "Від срця до серця". Зібрані кошти передані мамі Кадирової Жені на лікування дитини. Родина дівчинки та колектив закладу щиро...

06 квіт. 2018

Весняний тиждень канікул

30.04.2018 р. в ПДНЗ пройшла спортивна розвага для дітей та батьків старшої групи «Ластівка» в рамках канікулярного Дня здоров’я. Великий заряд бадьорості отримали діти та дорослі.  

06 квіт. 2018