Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Новітні фізкультурно-оздоровчі технології в ДНЗ

Друк

Степ-аеробіка –

новітня форма фізкультурного заняття з дошкільниками

Степ-аеробіка - ритмічні рухи вгору-вниз на спеціальній платформі.

Заняття степ-аеробікою чудовий засіб сформувати красиву фігуру та здорову поставу, стрункі треновані ноги, а також покращити координацію рухів та витривалість організму.

Завдяки різноманітності вправ на спеціальній степ-платформі відбувається корекція м’язів усього тіла, воно стане більш підтягнутим, гнучким та пластичним. Степ-аеробіка позитивно впливає на весь організм, укріплюючи дихальну, серцево-судинну, м’язову та нервову системи, а також нормалізує тиск та діяльність вестибулярного апарату.

Важливим моментом є те, що під час виконання вправ на степах, задіяні такі групи м’язів, які мало працюють у повсякденному житті: сідниці, задня та внутрішня частина стегна.

У степ-аеробіці використовуються ті ж самі підходи і вправи, що і в класичній аеробіці, але, завдяки додатковому навантаженню, результату можна досягнути набагато швидше. Крім класичних вправ на тренуваннях додаються танцювальні елементи, що робить заняття цікавим та невиснажливим.

Для виконання вправ степ-аеробікою виготовляються спеціальні платформи для дітей. Їх розміри: не вище 12 см, шириною не більше 30 см, довжиною не більше 50 см. Заняття з степ-аеробіки супроводжуються ритмічною музикою, яка створює гарний настрій у дітей.

Степ-аеробікою з дітьми займаємося в різних варіантах:

 • у формі повних занять оздоровчо-тренувального характеру, тривалістю 25-30 хвилин;
 • як частина заняття (тривалість 10-15 хвилин);
 • у формі ранкової гімнастики, що покращує  і оздоровчий і емоційний стан дитини;
 • в показових виступах на святах;
 • як степ-розваги.

Методика проведення тренувань така. Починається тренування з вивчення нескладних вправ, які доступні для всіх, і по мірі прогресу та розвитку координації вправи та комплекси ускладнюються.

Педагогу слід враховувати  декілька важливих правил на тренуванні:

 • стопа ставиться на платформу повністю;
 • спину завжди тримати рівно;
 • не робити різких рухів;
 • за півгодини до тренування випити  води.

При виконанні вправ степ-аеробіки, всупереч існуючий думці, навантаження на ноги не більше, ніж при інших видах тренувань.

Форма одягу: зручний спортивний одяг, бажано підкреслюючий фігуру,  кросівки з тонкого гнучкого матеріалу.

Основними правилами техніки виконання степ – аеробіки є таке:

 • виконувати кроки в центр степ – платформи;
 • при підйомі на степ – платформу ставити всю підошву ступні, а спускаючись, ставити ногу з носка на п’яту перш ніж зробити наступний крок;
 • спустившись зі степ – платформи, залишатися стояти неподалік від неї – не відступати більше, ніж на довжину ступні від степ – платформи;
 • не підніматися й не спускатися зі степ – платформи, стоячи до неї спиною;
 • робити крок з легкістю, не вдаряти по степ – платформі ногами.

Техніка степ-аеробіки сприяє формуванню у дітей правильної постави. Тому дуже важливо час від часу нагадувати їм про необхідність збереження правильного положення тіла під час виконання всіх рухів.

Заняття зі степ-аеробіки містять такі етапи:

 1. Вступна частина – діти оббігають або обходять степ-платформи «змійкою»;
 2. Загально розвивальні вправи – виконуються у різних вихідних положеннях (стоячи, сидячи, лежачи). Такі вправи розвивають відчуття рівноваги, координацію рухів і сприяють розвитку орієнтування у просторі;
 3. Основна частина – різноманітні вправи на розвиток сили, спритності, витривалості,     з окрема з різними атрибутами;
 4. Рухливі ігри й естафети;
 5. Заключна частина – вправи з низьким рівнем інтенсивності на вентиляцію легенів.

Заняття степ – аеробікою можна впевнено включати як в систему фізкультурно-спортивної так і у систему фізкультурно-оздоровчої роботи зі старшими дошкільниками. Форми роботи: секційна робота, лікувально-профілактична гімнастика для спеціальної групи дітей з порушенням постави; індивідуальна робота з дітьми з фізичного виховання.

Степ-аеробіку використовують для занять у відновний період, після перенесених захворювань чи травм дітей, яку можуть організовувати батьки вдома. Досить самого мінімуму, який напевно знайдеться у кожній квартирі. Цей мінімум складається з крокової лавки, широкої гумової стрічки, м'яча і двох невеликих гантелей, які дадуть потрібну навантаження на плечовий пояс. Лавки для степа повинні бути такими розмірами: ширина від 40 до 60 см, а висота лавки залежить від росту дитини. Чим лавка вища, тим більше навантаження отримує дитина, займаючись на  ній.

 

 

 

З авторського досвіду роботи

інструктора  з ф/к Арнаутової О.А.

«Інноваційні технології у системі фізкультурно – оздоровчої роботи

з дітьми старшого дошкільного віку»

Рекомендовано  вченою  радою ПОІППО ім. М. Остроградського, 2013 р

Пошук

Новини садочку

 • 1
 • 2
 • 3

Шануємо народний календар

15.02.2019 року дитсадкова родина ПДНЗ № 17 відсвяткувала народне свято «Стрітення: Зиму проводжаємо, Весну зустрічаємо!». Ознайомлення вихованців закладу  зі святами народного календаря – одне із завдань освітньої програми «Дитина». Складові...

22 лют. 2019

Вогнегасники

На виконання протипожежних профілактичних заходів щодо збереження здоров’я і життя дітей в дошкільному закладі проведено планове обслуговування та перезарядження вогнегасників ВП – 2 та ВВК – 1,4. Роботи проводилися ТОВ «Марко...

19 лют. 2019

Яка ж весела в нас зима!

Згідно з річним планом роботи  у дошкільному закладі  з  2 по 18 січня 2019 року  відбулися  дитячі зимові канікули. У календарних планах роботи з дітьми  відобразилися  наступні тематичні дні: «Кришталева зимонька»,...

04 лют. 2019

Подяка батькам

Адміністрація ПДНЗ щиро дякує батькам вихованців за велику допомогу у неодноразовому прибиранні території закладу від снігу.

14 січ. 2019

Театр – дітям

11.01.2019 р. педагоги закладу  показали дітям музичну лялькову виставу «Сніговик». Мистецькими засобами  презентувалися теми зимових розваг, дружби та любові до ближнього, профілактики хвороб взимку тощо. Діти були задоволені побаченим.

14 січ. 2019

Святкування Дня народження

Сьогодні група "Сонечко" святкувала День народження Владика Цигрика. День пройшов яскраво та весело. Так його і потрібно святкувати завжди!

14 січ. 2019

Патрульна служба на гостинах у дітей

10.01.2019 року відбулася зустріч груп "Сонечко" та "Ромашка" з людьми, які захищають наш спокій, а саме, з поліцейськими, які розповіли дітям, як потрібно себе захищати. Були створені небезпечні ситуації і діти вчилися...

14 січ. 2019

За бюджетні кошти

У грудні 2018 року в приміщенні електрощитової ПДНЗ проведена заміна старих дверей на металеві за рахунок бюджетних коштів. У найближчому часі очікується  оновлення  вхідних дверей  будівлі закладу.

14 січ. 2019