Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Десять найважливіших подій 2011 року в дошкільній освіті України

Члени Всеукраїнської асоціації працівників дошкільної освіти вважають, що найважливішими подіями 2011 року в дошкільній освіті стали саме такі.

1. Визнання престижності дошкільної освіти

Про розвиток дошкільної освіти, підняття суспільного рейтингу професії педагога, повернення її престижності сьогодні говорять з усіх владних трибун - від керівника районного рівня до Президента держави. Питання розвитку дошкільної освіти стало пріоритетним в діяльності нинішнього Уряду України. Президент України Віктор Федорович Янукович поставив чітке завдання - кардинально змінити ситуацію саме в дошкільній освіті. Глава держави назвав дошкілля «фундаментом сучасної безперервної освіти» і закликав зробити його міцним. Різні засідання, наради органів державної влади та органів місцевого самоврядування починаються, як правило, з розгляду питання розвитку дошкільної освіти.Перехід до обов'язкової дошкільної освіти дітей старшого дошкільного віку завершено. Завдяки організації різних форм здобуття дошкільної освіти охоплення 5-річних дітей становить  99,8  відсотків.

2. Затвердження Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року

Вперше за існування незалежної України затверджено Державну цільову соціальну програму розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, на виконання якої передбачено фінансування у розмірі 5 млрд 26 млн 440 тис. грн.

3. Відновлення дошкільного простору

Оголошено «хрестовий похід» за повернення дошкільних навчальних закладів, використання їхніх приміщень за прямим призначенням. У 2011 році відновлено діяльність 136 дошкільних навчальних закладів; відкрито у пристосованих приміщеннях - 316; введено в дію 20 новобудов.

У функціонуючих дошкільних навчальних закладах за рахунок виведення орендарів додатково відкрито 1109 груп.

4. Проведення ІІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти

Делегати ІІІ Всеукраїнського з'їзду працівників освіти, що відбувся 28 жовтня, обговорили та схвалили важливий документ - Національну стратегію розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки. У ній визначено основні її завдання, механізми реалізації та очікувані результати.

Одним з таких результатів реалізації Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2012-2021 роки має стати підготовка та виховання педагогічних кадрів, здатних працювати на засадах інноваційних підходів до організації навчально-виховного процесу, дитиноцентризму.

5. Проведення Форуму міністрів освіти європейських країн «Школа XXI століття: Київські ініціативи»

На форумі міністрів освіти європейських країн «Школа XXI століття: Київські ініціативи» визначено сім напрямів євроінтеграції середньої освіти і проекти практичних дій за кожним з них. Перший напрям розвитку освіти - дошкільна.

6. Створення Всеукраїнської громадської організації «Асоціація працівників дошкільної освіти»

Усі ми добре пам'ятаємо притчу про те, як батько вчив своїх синів: «Один прутик зламати легко, а цілий пучок - сила, яку не зламаєш». Ми об'єдналися для того, щоб бути сильнішими. Всеукраїнська громадська організація «Асоціація працівників дошкільної освіти», яка 25 жовтня 2011 року набула офіційного статусу, об'єднала людей, що найгостріше усвідомлюють проблеми українського дошкілля.

7. Проведення ділових зустрічей у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України

Протягом 2011 року у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України проведено низку ділових зустрічей з різними категоріями працівників системи дошкільної освіти (керівниками центрів розвитку дитини, редакторами фахових та дитячих видань, медичними працівниками, практичними психологами, кухарями, музичними керівниками і т.д.).

8. Участь у Днях освіти і науки України в Російській Федерації

Представники дошкільної освіти з різних регіонів України взяли активну участь у Днях освіти і науки в Російській Федерації (Центральний округ Москви).

9. Міністерством започатковано та вперше проведено Всеукраїнський фестиваль «Колискова  пісня». Всього  у Фестивалі взяли участь переможці  І відбіркового  етапу -  48  педагогів, батьків,  бабусь  з різних куточків України. Всі вони отримали  Дипломи   Лауреата   Фестивалю, а десять лауреатів стали переможцями у номінаціях.

10.  Перші Всеукраїнські Інтернет - збори батьків майбутніх першокласників проведено з метою вдосконалення розвитку всіх форм дошкільної освіти, забезпечення наступності дошкільної та початкової освіти, вивчення проблем, з якими стикаються батьки майбутніх першокласників.

Всього було отримано більше 10 тис.  індивідуальних повідомлень від респондентів.

Віримо, що спільними зусиллями можна розв'язати будь-які нагальні питання і досягти успіху.


Ніна Омельяненко,

голова Всеукраїнської асоціації працівників дошкільної освіти.

Додати коментар


Захисний код Оновити

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Веселі сніжки

Не дивлячись на те, що осінь, а вже випав перший сніг. Яка це радість для малят! Саме тому ми вирішили провести змагання між Старшими групами "Сонечко" та "Ромашка"

23 лист. 2018

Виставка ігрового обладнання з ОБЖД у КЗ «ПДНЗ (ясла-садок) № 17 «Школа здор…

На виконання річного Плану роботи педколективу по ОБЖД в закладі відбувся ряд  заходів. Серед них – виставка ігрового обладнання  та дидактичних  матеріалів для роботи з дітьми раннього та дошкільного віку, яка була організована...

22 лист. 2018

Робота з пластиліном "Осіннє дерево"

Відбулося тематичне заняття в старшій групі "Сонечко" за темою робота з пластиліном "Осіннє дерево"

19 лист. 2018

День цивільного захисту в ПДНЗ

З погляду на те, що діти та дорослі у нашому суспільстві все частіше стикаються з  випадками нестандартних та надзвичайних ситуацій, 2 рази на  навальний рік під час Тижнів безпеки...

22 жовт. 2018

Тиждень безпеки в ДНЗ: екскурсія до пожежної частини

З 16 по 19 жовтня  2018 року в КЗ ПДНЗ (ясла – садок) № 17 «Школа здоров’я» пройшов осінній  Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності з метою профілактичної роботи...

22 жовт. 2018

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018