Увійти

Увійти Закрити
---

ДНЗ №17 - Школа здоров’я, м. Полтава

---

Працюючи з біокерамікою – розвиваємо дитину

Друк

Ліплення, як вид образотворчої діяльності, має важливе значення для творчого розвитку дитячої особистості. У процесі створення зображення в дитини формується спостережливість, естетичне сприйняття, художній смак, різні здібності, креативність. Солоне тісто або біокераміка, надає можливість легко, доступним матеріалом виразити дитині свій творчий задум, емоційний стан, своє ставлення до оточуючого світу та розвиває вміння самостійно створювати прекрасне, а також бачити  його у навколишньому житті.

Під час роботи із солоним тістом тренуються пальці рук малюка. Відомо, що дрібні рухи кість рук тісно пов’язані з мовленням, вони є одним із факторів його формування. Тренування рухів пальців рук під час роботи з біокерамікою є одночасно й підготовкою руки  дитини до письма.

 

Надаємо рецепт приготування солоного тіста

1,5 склянки  муки;

1 склянка солі (екстра);

небагато води (щоб тісто було круте);

0,5 чайної ложки шпалерного клею.

 

Приготування

Все добре вимішують до однорідної маси. Тісто покласти в холодильник на 2-3 години. Після чого із тіста можна ліпити. Щоб тісто не рвалось і не кришилось, його потрібно гарно вимісити.

 

Увага!

  • тісто зберігає свої властивості не більше двох днів;
  • різна мука по-різному вбирає в себе кількість води,
  • потрібно самостійно корегувати об’єм води;
  • якщо солоне тісто рідке, добавте трішки солі та муки;
  • якщо під час роботи тісто кришиться, добавте трішки муки;
  • тісто буде еластичнішим, якщо його готувати з додаванням
  • холодної води.

 

Приготуйте тісто та зліпіть з дитиною нескладну поробку.  Отримаєте задоволення! Співпраця батьків та дітей дає позитивний результат та підвищує настрій. У дітей проявляється ще більша зацікавленість до цього виду діяльності.

 

З авторського досвіду роботи вихователя Одарченко Л.В. «Художньо-естетичний розвиток дитини дошкільного віку. Організація гуртка «Біокераміка»» (затверджено вченою радою ПОІППО ім. М. Остроградського, 2011 р.).

Пошук

Новини садочку

  • 1
  • 2
  • 3

Святкуємо День міста

22 вересня 2018 р. У рамках святкових заходів до Дня міста Полтава у парку відпочинку «Перемога» творча група закладу презентувала екологічну композицію «Полтавське подвір’я»

28 вер. 2018

Святкуємо День міста

21 вересня 2018 р. Педколектив разом з дітьми та батьками організували вуличну виставку квітково – овочевих композицій «Полтава у квітковому вінку»

28 вер. 2018

На порозі Дня дошкільної освіти

15 вересня 2018 р. Трудовий колектив закладу відвідав м. Дніпро. Екскурсійну поїздку організували адміністрація ПДНЗ та профспілковий комітет  до Дня працівників дошкільної освіти

28 вер. 2018

ВІДКРИТТЯ ОЛІМПІЙСЬКОГО ТИЖНЯ

10 вересня 2018 року дитяча родина закладу приймала учать в урочистому відкритті Олімпійського тижня, присвяченого Дню фізичної культури та спорту. Все відбувалося як у дорослих: спортивні марші, привітання групових команд фізкультурний флешмоб. Почесне...

10 вер. 2018

Відзначаємо День знань

Великими яскравими заходами відзначила дитсадкова родина початок нового 2018-2019 навчального року. 30 вересня 2018 року відбулося яскраве та веселе фізкультурно - музичне свято "Ми віс на рік до школи стали ближче". Через...

31 серп. 2018

Треніг психологів

На базі ПДНЗ №17 13.06.2018 року розпочато тренінговий бліц-курс "Практична робота психолога", в якому приймали участь працівники психологічної служби міста.  

21 черв. 2018

НОВИНИ ЛІТНЬОГО СПОРТИВНОГО ЖИТТЯ

10 червня 2018 року відбувся туристичний похід  вихованців молодшої групи «Вишенька» та їх батьків за маршрутом «ПДНЗ № 17 – зона відпочинку м-ну «Сади-1». Вихователі Богославець Л.М. та Оніпко Л.О. організували змістовний фізкультурно – спортивний...

18 черв. 2018

Від серця до серця

5 квітрня 2018 року відбувся благодійний ярмарок - розпродож декоративних та кондитерських виробів "Від срця до серця". Зібрані кошти передані мамі Кадирової Жені на лікування дитини. Родина дівчинки та колектив закладу щиро...

06 квіт. 2018

Весняний тиждень канікул

30.04.2018 р. в ПДНЗ пройшла спортивна розвага для дітей та батьків старшої групи «Ластівка» в рамках канікулярного Дня здоров’я. Великий заряд бадьорості отримали діти та дорослі.  

06 квіт. 2018